Siedmiu polskich fotografów w gronie finalistów Sony World Photography Awards 2014

Siedmioro polskich fotografów, którzy brali udział w konkursie trafiło na listę laureatów oraz finalistów, sławnego fotograficznego współzawodnictwa – Sony World Photography Awards 2014. Kacper Kowalski, jeden z laureatów, biorący udział w konkursie dla profesjonalistów został wyróżniony w kategoriach Współczesność oraz Krajobraz. Wyróżnionym finalistą został również Mikołaj Nowacki w kategorii „Podróż”. Fotografie zostały wyselekcjonowanie za pośrednictwem grupy ekspertów, z 140 tysięcy zdjęć przesłanych przez fotografów ze 166 państw na świecie.

W kategorii otwartej wyróżnienia zdobyli: Mateusz Baj w kategorii „Uśmiech”, Artur Gutowski w kategorii „Kultura i sztuka”, Tomasz Kosiorek w kategorii „natura i dzika przyroda” oraz Bartosz Rozalski w kategorii „Podróż”. W konkursie dla młodzieży wyróżnienie zdobyła Agata Mroczek.

Mało tego w zakresie kategorii otwartej, trzej Polacy zyskali specjalne wyróżnienia. Kompletna lista znajduje się na stronie: Press centre Sony. Istnieje możliwość obejrzenia finałowych fotografii w terminie 1-18 maja w londyńskim Somerset House. Bilety można nabyć na stronie worldphoto. 18 marca spośród finalistów w kategorii młodzieżowych oraz otwartych zostanie ogłoszony zwycięzca. Wszyscy dostaną cyfrowe nagrody foto firmy Sony.

Zdobywców nagród głównych w czternastu kategoriach profesjonalnych, fotografa roku w współzawodnictwie otwartym, zwycięzce nagrody L’Iris D’Or oraz o miano fotografa roku SWPA poznamy 30 kwietnia, w trakcie gali w Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.