Kury Robby Cyron’a

Nowy cykl Robby Cyron’a to inspiracja naturą kolekcjonerskich kur, który miał swój pokaz w Berlinie, a teraz będzie okazja ujrzeć w Polsce. Odbędzie się to 6 listopada w galerii w lesie w Warszawie.

Gallus to znacznie dostojniejsze wyrażenie niż kura i z pewnością tak zaprezentował je Cyron. Niesamowicie zaprezentowane o mocnej barwie piór, dostojnie przymierzające się do fotografii. Pomysł na tło nawiązuje do obrazów holenderskich malarzy, stwarzając jeszcze więcej magicznego klimatu. Nadaje to jeszcze większej intensywności koloru. Sam autor twierdzi, że zwierzęta te są niedoceniane i starał się zaprezentować je w zupełnie innym aspekcie. Starał się ukazać ich dumę i rewelacyjne piękno.

gallus 4 gallery wide Kury Robby Cyronafotografia Robby Cyron

„Gallus” bo tak nazywa się cykl fotografii to 13 zdjęć siedmiu sztukach 50×50. Zdjęcia pochodzą z 2013 roku podczas wystawy tych zwierząt przez zespół „Gallus”.

Starając się przybliżyć nieco sylwetkę samego autora warto wspomnieć, że jego chęć do fot. artystycznej rozpoczęła jest w 90 latach. Jego pierwszy wernisaż miał miejsce w Fuldzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.