Kamera sportowa SJCAM SJ4000

To prawda, że kamera GoPro Hero 3 to świetne technicznie i funkcjonalnie urządzenie przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i dużej wydatności. Jest jednak wielki minus – cena. Z pewnością temu wyzwaniu sprostały kamery SJCAM, SJ4000. Przy zachowaniu rozsądnej ceny nie odbiegają skrajnie od GoPro Hero 3. Co więcej, przy cenie SJ4000 można się naprawdę zastanowić czy warto mieć na kamerze napis GoPro.

57 Kamera sportowa SJCAM SJ4000

Jego waga (58g z baterią) i rozmiary mogą naprawdę zadziwić. Elementy i przetworniki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa. Obudowa wodoszczelna posiada specjalny mechanizm uszczelniający. Testy dotyczące wodoszczelności wykorzystano wraz z detektorem wilgotności, umieszczając go w środku, przy zanurzeniu przez długi czas. Po testach stwierdzono, że w wodzie urządzenie jest całkowicie bezpieczne.

Rewelecyjnym dodatkiem w kamerze to ekran podglądu i jest to wielki krok w przód. Nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego urządzenia. Filmy które możemy zaobserwować np. na youtube wydają się nieco bardziej ostre, a kolory bardziej żywe niż w GoPro 2 HD. Automatyczna ekspozycja całkiem dobrze radzi sobie podczas zmiany światła. Z pewnością stosunek ceny do jakości otrzymanych materiałów jest rewelacyjny. Nawiązując do dźwięku, wielu ludzi było zaskoczonych jakością, nawet w przypadku nałożonej obudowy. Dobrze radzi sobie w otoczeniu zamkniętym jak i otwartym jak np. las.

Warto również wspomnieć o zasilaniu. SJ4000 jest napędzany akumulatorem o pojemności 900 mAh Li-jon. Wielki plusem jest możliwośc wymiany baterii. Ładowanie akumulatora może odbywać się za pomocą kabla microUSB i trwa około 3 godzin. Średni czas nagrywania to 70 min. Baterie zawsze można dokupić – nie jest to wielki wydatek, a pomoże naszej kamerze być w gotowości.

Zachwycić może również wielka funkcjonalność tego urządzenia. SJ4000 posiada opcję wykrywania ruchu, która działa sprawnie. Detekcjię ruchu można włączyć z menu aparatu, a każdy ruch przed kamerą będzie nagrywany. Jedną z cech, które SJ4000 ma to tryb samochodowy. Funkcja ta działa z kablem MicroUSB podłączonym do gniazda zasilania w samochodzie tak, że po włożeniu przewodu, włączeniu aparatu, kamera rozpoczyna nagrywanie. Gdy MicroUSB jest podłączone do aparatu, żywotność baterii jest podtrzymywane cały czas. Gdy karta się przepełni aparat usunie najstarszy plik i kontynuuje nagrywanie – to jest tzw. nagrywanie w pętli.

Warto też zastanowić się gdzie nabyć kamerę SJ4000. W celu uniknięcia słabych funkcjonalnie, a łudząco podobnych podróbek, warto zainteresować się oficjalnym sklepem: sj4000 sklep

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.