Idealne zdjęcie HDR skuteczność w Twoich rękach

Jeżeli szukasz sposobu na ulepszenie techniki robienia zdjęć, masz lustrzankę i chciałbyś zrobić kilka cudownych ujęć przestrzeni to ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie. Technika HDR jest idealnym rozwiązaniem, a do tego skutecznym.

High Dynamic Range czyli HDR cechuje się wysoką jakością. Jakość ta jest określana szeroką rozpiętością tonalną. Jest to swoiste łączenie kadrów: z wykonanych trzech identycznych kadrów, ale z różną ekspozycją np. zwykłe, niedoświetlone i prześwietlone – możesz stworzyć niepowtarzalne ujęcie. Ilość nie jest określona 3 to najmniejsza ilość kadrów, może być więcej.

sdr vs hdr Final v2 Idealne zdjęcie HDR skuteczność w Twoich rękach

Skutecznym rozwiązaniem jest używanie serii przy robieniu zdjęć danego obiektu. Warto ustawić wartość ISO na najbardziej niską z możliwych, wówczas uniknie się niechcianych „szumów”. Ogólnie najlepiej jest unikać trybów automatycznych. Dobrze jest ustawić tryb manualny, wyłączyć focus.

Ostatnim etapem jest obróbka komputerowa. Trzeba mieć program typu phtotomatix i zrobione zdjęcia połączyć ze sobą w jedno idealne zdjęcie. Można z pomocą narzędzi programu zmodyfikować efekty aby były jeszcze lepsze. Zapisać wynik i cieszyć się niepowtarzalnym zdjęciem.
tax-pol kod rabatowy

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.