Fujifilm – nowe uchwyty do aparatów X-Pro1 i X-E1/2

Producent Fujifilm przedstawia dwa nowe wersje uchwytów (MHG-XPRO oraz MHG-XE), zaprojektowane specjalnie dla bezlusterkowców – X-Pro1, X-E1 oraz X-E2. Oba proponują powiększoną rękojeść, gwintowany otwór, aby była możliwość zamocowania go na statywie, nie jest jednak wyposażony w dodatkowe przyciski. Producent zapewnia, że produkt jest wysokiej jakości, który spełni wymagania każdego. Nowe uchwyty dostarczają jakość poznaną już z aparatów serii X. Ich baza stworzona jest z bloku aluminiowego, a ich design jest perfekcyjnie dopasowany do stylistyki aparatu. Za pomocą czego uchwyty te umożliwiają pewny i wygodny chwyt i posiadają szykowny wygląd.

Perfekcyjne wyważenie uchwytów umożliaia utrzymanie prawidłowej odległości od bazy korpusu aparatu, podczas użytkowania statywu i obiektywu o znacznej średnicy

Miara między nowymi uchwytami, a bazą korpusu aparatu jest powiększona o 8 mm, w celu uniknięcia przypadku, w którym obiektywy o większej średnicy, jak np. XF 23mm czy XF 55-200 mm, zaczepia o głowicę tripodu.

MHG-XPRO do modelu X-Pro1

MHG XPRO small Fujifilm   nowe uchwyty do aparatów X Pro1 i X E1/2

MHG-XE do modeli X-E1 i X-E2

MHG XE small Fujifilm   nowe uchwyty do aparatów X Pro1 i X E1/2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.