Co trzeba sfotografować na ślubie?

Fotografia ślubna rządzi się swoimi prawami i wymaga niezwykłej czujności i doświadczenia od fotografa, który podejmie się takie zlecenia. Choć każdy klient ma nieco inne oczekiwania, podczas ślubów i wesel zdarzają się momenty, które koniecznie muszą znaleźć się w pakiecie oddawanych klientom zdjęć.

Jakie to momenty?

Warto zacząć chronologicznie, a więc od reportażu z przygotowań. Te najczęściej fotografuje się w domu przyszłej panny młodej, aby uchwycić te wszystkie chwile, kiedy na jej głowie powstaje wymyślna fryzura, suknia ślubna jest zapinana z pomocą świadkowej, a biżuteria wyciągana z eleganckich pudełek. Warto zadbać o zrobienie ujęć szerokim kątem, a także detali, które ukażą podniosłość chwil.

Co jeszcze?

W domu również odbywa się błogosławieństwo rodziców, którego nie może zabraknąć w reportażu. Następnie fotograf udaje się z parą do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. Z tego etapu oczekuje się ujęć, na których widać zakładanie obrączek, podpisywanie dokumentów, a także gości przybyłych na ceremonię. Warto wykonać wówczas zdjęcia grupowe oraz reportaż ze składania życzeń.

Zadanie fotografa

Ostatnim etapem jest wesele, a dla fotografa wykonanie zdjęć z uroczystego powitania pary młodej, rzucania za siebie kieliszkami i sprzątania szkła. Przerwa na tradycyjny obiad oddziela ten moment od pierwszego tańca. Kolejne ujęcia zazwyczaj należą do tych, które mają przedstawiać szampańską zabawę, krojenie tortu i unikatowe momenty, które różnią się w zależności od wesela. Zadaniem fotografa jest również sfotografowanie podziękowań dla rodziców, a także oczepin, które odbywają się o północy. Zdarza się, oczywiście, że niektóre z tych elementów zostają pominięte albo zastąpione innymi. Warto jednak wcześniej ustalić z klientami, jak dokładnie przedstawiają się ich oczekiwania.

kod rabatowy cyber_folks

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.