APARAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH #2

Samowyzwalacz – urządzenie wbudowane w aparat pozwalające na opóźnienie w określony czas momentu zadziałania migawki. Samowyzwalacz używa się po unieruchomieniu wycelowanego aparatu. Możesz go użyć, jeśli chcesz sfotografować samego siebie lub zwolnić migawkę unikając drżenia aparatu w rękach.

Balans bieli – dostrojenie aparatu cyfrowego w celu poprawnego rejestrowania barw. Zwykle a aparatach cyfrowych spotyka się predefiniowane ustawienia uwzględniające typy oświetlenia.

Flesz – urządzenie, które wyzwala wiązkę światłą niezbędnego do właściwego oświetlenia fotografowanego obiektywu. Umożliwia wykonywanie zdjęć w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Przycisk uruchamiający lamę błyskową jest oznaczony obrazkiem błyskawicy.

Przysłona – część wewnątrz aparatu znajdująca się między obiektywem a matrycą w postaci otworu o regulowanej rozwartości. Regulując wielkość szczeliny przysłony zmieniamy ilość światła docierającego do elementu światłoczułego cyfrówki, co wpływa na jasność, ostrość i kontrastowość uzyskanego obrazu. Stopień rozwartości mierzy się za pomocą liczby przysłony. Im mniejsza liczba oprzysłlony tym większy jej otwór.

Migawka – część służąca do odsłaniania na odpowiedni czas, a następnie zasłaniana z powrotem elementu światło czułego dostarczenia odpowiedniej ilości światła wpadającego przez obiektyw.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.